Нерівні зуби – з цією проблемою стикається більшість людей. Така природа: до того, як з’явилися зуби, людина не може розмістити їх у роті як забажає. Так що найчастіше зустрічається кривий зубний ряд та інші вади, що викликають неправильний прикус.

Вирішити таку проблему допомагають сучасні методики ортодонтії. Найпопулярнішою є брекет-система.

Брекети – це спеціальна конструкція, яка виправляє прикус. Вона складається із кріплень окремо на кожен зуб, які об’єднані між собою металевою дугою. На дузі є замкова основа, завдяки якій вона замикається.

Брекет-системи

Принцип роботи брекет-системи: дуга постійно спрямовується до вихідного становища і тягне у себе зуби, в такий спосіб вирівнюючи їх. Враховуючи ступінь викривлення зубного ряду та вік пацієнта, брекет-системи носять від 3 місяців до 2 років. Згодом, використовуючи професійний засіб, стоматолог знімає брекети. Емаль під час процедури не ушкоджується.

Брекет-системи розрізняють за способом встановлення:

  • Лінгвальні або внутрішні
  • Вестибулярні чи зовнішні

Крім цього брекет-системи класифікуються за групами залежно від матеріалу:

Металеві системи – найбільш затребуваний вигляд. До плюсів можна віднести надійність, низьку вартість, короткий курс лікування. Колір конструкції із металу не змінюється протягом повного курсу лікування.

Титанові. По суті вони ідентичні з металевими. Їх призначають, якщо спостерігається алергія на сталь чи нікель.

Керамічні. Матеріал для виготовлення – міцне скло. Найбільш підходить для дорослих завдяки тому, що непомітні на зубах. Переваги: естетичні, за розміром менше ніж металеві, при вживанні їжі скоби не піддаються фарбуванню, міцні.

Сапфірові. На сьогодні це найдорожчий вид брекетів. Подібні з керамічними. Основна перевага – їхня прозорість. Крім цього, монокристалічний штучний сапфір, що йде на виготовлення, є дуже міцним матеріалом.

Брекет-системи

Пластикові. Зовні схожі на керамічні та сапфірові системи. Переваги виробів: низька вартість у порівнянні з аналогами, непомітні на зубах через свою безбарвність, пластик вважається гіпоалергенним матеріалом.

До особливого виду належать лінгвальні брекети. Встановлення таких систем відбувається із внутрішньої сторони зубів. Найчастіше такий вид виготовляється із металу. Основна перевага – повна непомітність у роті.

З брекетами пов’язані деякі незручності, але це не заважає їм бути популярними. Домогтися рівної гарної посмішки можна лише за допомогою таких систем. У період носіння брекетів, зуби потребують особливого догляду. Для цього чудово підійдуть іригатори, зубні йоржики, спеціальні зубні щітки, спеціальні набори, а також зубні пасти.

Ви також можете насолодитися:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *