У більшості сучасних людей слово «вітраж» викликає асоціації, які пов’язані з величезними вікнами соборів та замків, які встановлюються у масивні стіни для можливості надходження до кімнат сонячних променів. У вітражах найчастіше використовуються різнокольорові стекла, що дозволяє створювати мальовничу композицію на стінах. Використання вітражів із різнокольоровими скляними вставками дозволяє надати будь-якій кімнаті атмосферу середньовічної розкоші та шику. Такий елемент оформлення дозволяє створити в кімнаті настрій чарівної урочистості.

5 ідей застосування скляних вітражів в інтер'єрі квартири

Інтер’єри з вітражем

Найчастіше вітражі у квартирі використовують для наступних цілей:

  • як віконні вставки;
  • у міжкімнатних дверях;
  • для оформлення дверей шафи-купе;
  • для оздоблення стін кімнати;
  • у міжкімнатних перегородках чи конструкціях для поділу функціональних зон.

Незважаючи на той факт, що ще нещодавно подібні елементи оформлення зустрічалися виключно в особняках знаті та представників багатих верств населення, зараз вітражі активно використовуються навіть при оформленні простих квартир. Дизайнери використовують вітражі не тільки як вікна. Зараз такі вироби часто зустрічаються в конструкції міжкімнатних дверей, шаф купе та інших елементів інтер’єру.

Світло вважається постійним супутником вітражів, оскільки його проникнення через різнокольорові стекла створює неймовірну колірну композицію. Насиченість малюнка безпосередньо залежить від потужності джерела освітлення чи кількості сонячного світла.

Різновиди вітражів

Найпершим подібним виробом можна назвати свинцевий вітраж, який вважається далеким предком сучасних різновидів. Такий виріб виготовлявся з різнокольорового скла різної фактури, яке встановлювалося у профіль зі свинцю або міді.

Сучасні вітражі представлені такими різновидами:

“Гризайль”. Такий варіант є різновидом класичних конструкцій, при виготовленні якої використовуються темперні фарби.

5 ідей застосування скляних вітражів в інтер'єрі квартири

“Тіффані”. Такі конструкції вважаються сучаснішим варіантом. Вони скла різних кольорів з’єднуються за допомогою спеціалізованої мідної фольги, яка припаюється до скляних елементів. В результаті виходить більш вишукана та «повітряна» конструкція. Подібні вітражі можуть використовуватися як для установки у вікна, так і двері та інші різні ніші.

“Фьюзинг”. Такий варіант є більш сучасною модифікацією конструкції класичного типу. У ній використовується скляна крихта та пісок, які під впливом високих температур сплавляються в єдине ціле. Такий різновид вітражів найчастіше використовується у вологих приміщеннях або як вставки в інші вітражні конструкції.

Псевдовітражі

Не завжди власники приміщення можуть дозволити собі покупку справжніх вітражів. У такій ситуації можна виготовити їх самостійно за допомогою розпису скла спеціалізованими вставками. Також можливе виготовлення конструкції за допомогою вставок із різнокольорових полімерів.

Ви також можете насолодитися:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *