Ви, напевно, не раз чули про те, як бувають корисні домашні улюбленці для нашого ментального стану. І справді, якщо завести домашню тварину, то це може допомогти знизити стрес і в цілому покращити емоційний стан людини. Це підтверджується як науковими дослідженнями, і численними особистими історіями реальних людей.

Ми зібрали для вас кілька фактів, які допоможуть розібратися в тому, чому ж наші хвостаті благотворно впливають на наше фізичне та ментальне здоров’я:

  1. Зниження рівня стресу

Спілкування з домашніми тваринами, будь то обійми, гра або просто спостереження за ними, може зменшити рівень стресу в організмі. Взаємодія з тваринами призводить до вироблення гормонів, таких як окситоцин (відомий як гормон любові та довіри) та зниження рівня кортизолу (гормону стресу).

Чи правда, що свійські тварини знижують стрес і покращують емоційний стан?

  1. Поліпшення настрою

Присутність домашньої тварини у квартирі може викликати позитивні емоції та покращувати наш настрій. Гра з вихованцем, ласка, а також спостереження за їх забавними діями та поведінкою, смішні відео та фотографії з улюбленцями здатні сильно підняти настрій та викликати посмішку на обличчі у вас та ваших близьких.

  1. Скорочення почуття самотності

Кожен із нас колись почував себе самотньо, таке трапляється. І в такому разі маленькі улюбленці також зможуть допомогти вам. Домашні тварини можуть показати, що ви важливі для них, належите до чогось більшого та викличуть у вас почуття власної ваги. Звичайно, самотність може виникати з різних причин, але вихованець у будь-якому випадку може допомогти вам заповнити цю емоційну порожнечу своєю присутністю та величезною любов’ю.

  1. Поліпшення фізичного здоров’я

Наприклад, собаки – дуже активні та життєлюбні тварини і з ними необхідно проводити багато часу на свіжому повітрі, гуляти. Завдяки таким регулярним активностям навіть 15-хвилинні щоденні прогулянки дуже позитивно вплинуть на ваше самопочуття. Догляд за будь-якими домашніми тваринами потребує активностей та фізичного руху. І прогулянки з собакою, і ігри з кішкою або навіть прибирання зайця вольєра можуть стимулювати активність і поліпшити вашу загальну фізичну форму.

Чи правда, що свійські тварини знижують стрес і покращують емоційний стан?

  1. Підвищення рівня соціалізації

Як ми сказали вище – з тваринами потрібно частенько гуляти вулицею, де також можна зустріти однодумців та інших господарів тварин. Ваші домашні улюбленці можуть стати мостом для спілкування з іншими людьми. Окрім прогулянок ви також можете зустріти нових знайомих на виставках чи фестивалях. Такі знайомства з іншими власниками вихованців можуть сприяти створенню нових дружніх зв’язків та розвитку ваших соціальних навичок.

Дослідження показують, що наявність свійських тварин може знижувати рівень депресії, тривожності, а також мати позитивні ефекти на серцево-судинну систему та загальне фізичне здоров’я людини.

Проте варто пам’ятати, що не всі люди однаково реагують на взаємодію з тваринами. Хтось може менш радісно відреагувати на компанію тварини, у всіх свої причини, тут головне не нав’язувати власну думку. Не варто забувати і про те, що є люди, які можуть зазнавати алергічних реакцій або інших обмежень. Тому перед прийняттям рішення про купівлю домашнього вихованця важливо обміркувати та адекватно оцінити свої особливості та можливості.

Взагалі, домашні тварини є унікальними і мають особливе місце в нашому житті. Вони приносять радість, любов і допомагають нам почуватися важливими та потрібними.

Ви також можете насолодитися:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *